Set Penjana Diesel SME 1600 kW
Pengilang: SME
Model: S16R-PTA-C
Kelajuan enjin (dinilai): 1500 RPM
Silinder / Susunan: 16 / V 60°
Isipadu terpindah: 65.37 L
Diameter silinder dan langkah: 170 mm x 180 mm
Nisbah mampatan: 14 : 1
Kuasa maksimum sementara pada kelajuan dinilai: 1590 kW
Peraturan frekuensi, keadaan mantap: ±0.25...
Penerangan
Pengilang: SME
| Model | S16R-PTA-C |
| Kelajuan Enjin Dinilai | 1500 pusingan/minit |
| Silinder / Susunan | 16 / 60°V |
| Pemindahan | 65.37 L |
| Bore dan stroke | 170 mm x 180 mm |
| Nisbah Penyedutan | 14 : 1 |
| Kuasa Maksimum Sedia-Pakai pada Kelajuan Putaran Dinilai | 1590 kW |
| Pengawalatur Frekuensi, Keadaan Mantap | ±0.25 % |
| Pengawal: jenis | Elektrik |
| Hisapan dan Penyejukan | Berturbo, Pendingin Udara ke Udara |
Sistem Ekzos
| Aliran Gas Buang | 376 m³/min |
| Tekanan Belakang Maksimum | 600 mm H₂O |
Sistem bahan api
| Penggunaan Bahan Bakar pada 100% (daripada Kuasa Utama) | 374 L/j |
| Penggunaan Bahan Bakar pada 75% (daripada Kuasa Utama) | 288 L/j |
| Penggunaan Bahan Bakar pada 50% (daripada Kuasa Utama) | 192 L/j |
| Penggunaan bahan api 110% (daripada Kuasa Utama) | 414 L/j |
Sistem minyak
| Jumlah kapasiti minyak dengan penapis | 230 L |
Penyerapan Udara
| Aliran udara enjin | 142 m³/min |
Sistem Penyejuk
| Kapasiti enjin | 170 L |
| Suhu air maksimum | 98°C |
| Termostat | 71–85°C |
| Aliran Pendingin | 1650 L/min |
