Дизелова генераторна установка SME, 1895 kW
Производител: SME
Модел: S16R-PTAA2-C
Номинална скорост на двигателя: 1500 об/мин
Брой цилиндри / Подредба: 16 / V-образна, 60°
Работен обем: 65,37 л
Диаметър на цилиндъра и ход на буталото: 170 мм × 180 мм
Степен на компресия: 14 : 1
Макс. резервна мощност при номинална скорост: 1895 kW
Регулиране на честотата в стационарно състояние: ±0...
Описание
Производител: SME
| Модел | S16R-PTAA2-C |
| Номинална скорост на двигателя | 1500 об/мин |
| Цилиндър / Подредба | 16 / 60°V |
| Изместване | 65,37 л |
| Бор и ход | 170 мм × 180 мм |
| Коефициент на компресия | 14 : 1 |
| Макс. резервна мощност при номинални обороти | 1895 кВт |
| Регулиране на честотата, стационарно състояние | ±0,25 % |
| Регулатор: тип | Електрически |
| Аспирация и охлаждане | Турбокомпресор с въздушно-въздушно охлаждане |
Изпускателна система
| Поток на изхвърляните газове | 453 м³/мин |
| Максимално обратно налягане | 600 мм H₂O |
Горивна система
| Разход на гориво при 100 % (от номиналната мощност) | 440 л/ч |
| Разход на гориво при 75 % (от номиналната мощност) | |
| Разход на гориво при 50 % (от номиналната мощност) | |
| Разход на гориво¹¹⁰% (от номиналната мощност) | 495 л/ч |
Система за смазване
| Общ обем на маслото с филтри | 230 л |
ВОЗДУШЕН ВОД
| Въздушен поток на двигателя | 171 м³/мин |
Система за охлаждащи средства
| Обем на двигателя | 170 л |
| Максимална температура на водата | 98°C |
| Термостат | 71–85 °C |
| Поток на охлаждащата течност | 1650 л/мин |
