Dieselový generátor SME s výkonom 1895 kW
Výrobca: SME
Model: S16R-PTAA2-C
Otáčky motora (menovité): 1500 ot./min
Počet valcov / usporiadanie: 16 / V-soška 60°
Objem valcov: 65,37 l
Priemer valca a zdvih: 170 mm × 180 mm
Kompresný pomer: 14 : 1
Max. záložný výkon pri menovitých otáčkach: 1895 kW
Regulácia frekvencie (ustálený stav): ±0...
Popis
Výrobca: SME
| Model | S16R-PTAA2-C |
| Otáčky motora pri menovitom výkone | 1500 RPM |
| Počet valcov / usporiadanie | 16 / V-usporiadanie 60° |
| Presídlenie | 65,37 l |
| Priemer valca a zdvih piesta | 170 mm × 180 mm |
| Stupňovanie kompresie | 14 : 1 |
| Max. záložný výkon pri menovitých otáčkach | 1895 kW |
| Regulácia frekvencie, ustálený stav | ±0,25 % |
| Regulátor: typ | Elektrické |
| Nasávanie a chladenie | Turbodúšené, vzduch-vzduch chladič |
Výfukový systém
| Priepustnosť výfukového plynu | 453 m³/min |
| Maximálny tlakový prepon | 600 mm H₂O |
Palivový systém
| Spotreba paliva pri 100 % (primárna výkonová kapacita) | 440 l/h |
| Spotreba paliva pri 75 % (primárna výkonová kapacita) | |
| Spotreba paliva 50 % (z hlavnej výkonovej kapacity) | |
| Spotreba paliva 110 % (z hlavnej výkonovej kapacity) | 495 l/h |
Systém mazania
| Celková kapacita oleja vrátane filtrov | 230 l |
Vzduchové nasávanie
| Prietok vzduchu do motora | 171 m³/min |
Chladiaci systém
| Objem motora | 170 l |
| Max. teplota vody | 98°C |
| Termostat | 71–85 °C |
| Prietok chladiacej kvapaliny | 1650 l/min |
