Conxunto xerador diésel SME de 1895 kW
Fabricante: SME
Modelo: S16R-PTAA2-C
Velocidade do motor nominal: 1500 rpm
Cilindros / Disposición: 16 / V a 60°
Cilindrada: 65,37 L
Diámetro e carrera: 170 mm x 180 mm
Relación de compresión: 14:1
Potencia máxima en reserva á velocidade nominal: 1895 kW
Regulación de frecuencia, estado estacionario: ±0...
Descrición
Fabricante: SME
| Modelo | S16R-PTAA2-C |
| Velocidade do motor nominal | 1500 rpm |
| Cilindro / Disposición | 16 / 60°V |
| Desplacemente | 65,37 L |
| Diámetro e carreira | 170 mm x 180 mm |
| RAZÓN DE COMPRESIÓN | 14 : 1 |
| Potencia máxima en reserva ás RPM nominais | 1895 kW |
| Regulación de frecuencia, estado estacionario | ±0,25 % |
| Regulador: tipo | Eléctrico |
| Aspiración e refrigeración | Turbocomprimido, refrigerador aire-aire |
Sistema de escape
| Caudal de gases de escape | 453 m³/min |
| Presión inversa máxima | 600 mm H₂O |
Sistema de Combustible
| Consumo de combustible 100% (da Potencia Primeira) | 440 L/h |
| Consumo de combustible 75% (da Potencia Primeira) | |
| Consumo de combustible 50% (da Potencia Primeira) | |
| Consumo de combustible 110% (da Potencia Primeira) | 495 L/h |
Sistema de aceite
| Capacidade total de aceite con filtros | 230 L |
Ingesta de aire
| Fluxo de aire do motor | 171 m³/min |
Sistema de refrigeración
| Capacidade do motor | 170 L |
| Temperatura máxima da auga | 98 °C |
| Termostato | 71-85 °C |
| Fluxo do líquido refrigerante | 1650 L/min |
