SME 1895 kW dieselgeneratorsett
Produsent: SMEModellS16R-PTAA2-CMotorhastighet, nominell1500 omdr./minSylindre / oppstilling16 / 60°VArbeidsvolum65,37 LBohring og slaglengde170 mm x 180 mmKompressjonsforhold14 : 1Maks. reservestrømkapasitet ved nominell hastighet1895 kWFrekvensregulering, statisk tilstand±0...
Beskrivelse
Produsent: SME
| Modell | S16R-PTAA2-C |
| Motorturtall ved nominell drift | 1500 rpm |
| Sylinder / Arrangement | 16 / 60°V |
| Slagvolum | 65,37 L |
| Bore og strek | 170 mm × 180 mm |
| Komprimeringsforhold | 14 : 1 |
| Maks. reservestrømkapasitet ved nominell turtall | 1895 kW |
| Frekvensregulering, statisk tilstand | ±0,25 % |
| Regulator: type | Elektriske apparater |
| Innsugning og kjøling | Turboladet, luft-til-luft-kjøler |
Utslippssystem
| Utløpsgassstrøm | 453 m³/min |
| Maksimal mottrykk | 600 mm H₂O |
Brenselsystem
| Drivstofforbruk ved 100 % (av primær effekt) | 440 L/t |
| Drivstofforbruk 75 % (av primærytelsen) | |
| Drivstofforbruk 50 % (av primærytelsen) | |
| Drivstofforbruk 110 % (av primærytelsen) | 495 L/t |
Oljesystem
| Total oljekapasitet med filtre | 230 L |
Luftinntak
| Motors luftstrøm | 171 m³/min |
Kjølevæskesystem
| Motor kapasitet | 170 l |
| Maksimal vann temperatur | 98°C |
| Termostat | 71–85 °C |
| Kjølevæskestrøm | 1650 L/min |
