Dieselová generátorová sada SME, 1895 kW
Výrobce: SME
Model: S16R-PTAA2-C
Jmenovitá otáčková frekvence motoru: 1500 ot./min
Počet válců / uspořádání: 16 / V-úhlové uspořádání 60°
Objem válce: 65,37 l
Průměr válce a zdvih: 170 mm × 180 mm
Kompresní poměr: 14 : 1
Maximální záložní výkon při jmenovitých otáčkách: 1895 kW
Regulace kmitočtu (ustálený stav): ±0...
Popis
Výrobce: SME
| Model | S16R-PTAA2-C |
| Jmenovitá otáčková frekvence motoru | 1500 ot/min |
| Počet válců / uspořádání | 16 / 60°V |
| Objem | 65,37 l |
| Průměr a tah | 170 mm × 180 mm |
| Stupnice stlačení | 14 : 1 |
| Maximální záložní výkon při jmenovitých otáčkách | 1895 kW |
| Regulace kmitočtu, ustálený stav | ±0,25 % |
| Regulátor: typ | Elektrické |
| Nasávání a chlazení | Turbodmychadlem, vzduch-vzduch chladič |
Výfukový systém
| Tok výfukových plynů | 453 m³/min |
| Maximální zpětné tlaky | 600 mm H₂O |
Palivový systém
| Spotřeba paliva při 100 % (hlavního výkonu) | 440 l/h |
| Spotřeba paliva při 75 % (hlavního výkonu) | |
| Spotřeba paliva při 50 % (hlavního výkonu) | |
| Spotřeba paliva 110 % (primárního výkonu) | 495 l/h |
Systém mazání
| Celková kapacita oleje včetně filtrů | 230 l |
Vstup vzduchu
| Průtok vzduchu do motoru | 171 m³/min |
Systém chladicího prostředku
| Kapacita motoru | 170 L |
| Maximální teplota chladicí kapaliny | 98°C |
| Termostat | 71–85 °C |
| Tok chladiva | 1650 L/min |
