Zespół prądnicy wysokoprężnej SME, 1895 kW
Producent: SME
Model: S16R-PTAA2-C
Prędkość silnika (nominalna): 1500 obr./min
Liczba cylindrów / układ cylindrów: 16 / V pod kątem 60°
Pojemność skokowa: 65,37 L
Średnica cylindra i skok tłoka: 170 mm × 180 mm
Stopień sprężania: 14 : 1
Maks. moc zapasowa przy prędkości nominalnej: 1895 kW
Regulacja częstotliwości w stanie ustalonym: ±0...
Opis
Producent: SME
| Model | S16R-PTAA2-C |
| Prędkość silnika nominalna | 1500 obrotów na minutę |
| Liczba cylindrów / Układ | 16 / 60°V |
| Pojemność skokowa | 65,37 L |
| Średnica cylindra i skok tłoka | 170 mm × 180 mm |
| Współczynnik kompresji | 14 : 1 |
| Maks. moc zapasowa przy prędkości obrotowej nominalnej | 1895 kW |
| Regulacja częstotliwości, stan ustalony | ±0,25 % |
| Regulator: typ | Elektryczny |
| Dochód i chłodzenie | Turbozadajnik, chłodzenie powietrzem przez powietrze |
Układ wydechowy
| Przepływ spalin | 453 m³/min |
| Maksymalne ciśnienie zwrotne | 600 mm H₂O |
System paliwowy
| Zużycie paliwa przy 100 % (mocy znamionowej) | 440 L/h |
| Zużycie paliwa 75% (mocy znamionowej) | |
| Zużycie paliwa 50% (mocy znamionowej) | |
| Zużycie paliwa 110% (mocy znamionowej) | 495 L/h |
System oleju
| Całkowita pojemność oleju wraz z filtrami | 230 L |
Wtrysk powietrza
| Przepływ powietrza przez silnik | 171 m³/min |
System płynu chłodniczego
| Pojemność silnika | 170 l |
| Maks. temperatura wody | 98°c |
| Termostat | 71–85 °C |
| Przepływ chłodziwa | 1650 l/min |
