SME 1400 kW Dieselgeneratorstel
Vervaardiger: SMEModelS12R-PTAA2-CEngine snelheid Nominaal1500 RPMSilinder / Uitvoering12 / 60 VVerplasing49,03 LBoor en slag170 mm x 180 mmKompressieverhouding13,5 : 1Maks. noodkrag by nominaal RPM1404 kWFrekwensieregulering, statiese toestand±0,25...
Beskrywing
Vervaardiger: SME
| Model | S12R-PTAA2-C |
| Enjinspoed, genoem | 1500 toer/min |
| Silinder / Uitvoering | 12 / 60 V |
| Verplasing | 49,03 L |
| Boring en slag | 170 mm x 180 mm |
| KOMPRESIERATIO | 13,5 : 1 |
| Maks. stand-by-krag by genoem RPM | 1404 kW |
| Frekwensieregulering, stationêre toestand | ±0,25 % |
| Toestel vir spoedbeheer: tipe | Elektriese |
| Inlaat en verkoeling | Turbo-aangedryf, lug-na-lug-koeler |
Uitlaatstelsel
| Uitlaatgasvloei | 343 m³/min |
| Maksimum teen-druk | 600 mm H₂O |
Brandstofstelsel
| Brandstofverbruik by 100 % (van die Primêre Drywing) | 340 L/h |
| Brandstofverbruik 75% (van die Primêre Drywing) | |
| Brandstofverbruik 50% (van die Primêre Drywing) | |
| Brandstofverbruik 110% (van die Primêre Drywing) | 374 L/u |
Oliestelsel
| Totale oliekapasiteit met filters | 180 L |
Lugtoetree
| Enjinlugvloei | 126 m³/min |
Koelvloeistofstelsel
| Enjin kapasiteit | 125 L |
| Maks water temperatuur | 98 °C |
| Termostaat | 71–85 °C |
| Koelvloeistofvloei | 1650 l/min |
