Dieselový generátor SME s výkonom 1400 kW
Výrobca: SMEModel S12R-PTAA2-CEstriedavá rýchlosť (menovitá): 1500 ot./minPočet valcov / usporiadanie: 12 / 60° VObjem valcov: 49,03 LPriemer valca a zdvih: 170 mm x 180 mmKompresný pomer: 13,5 : 1Maximálny záložný výkon pri menovitej rýchlosti: 1404 kWFrekvencia regulácie (ustálený stav): ±0,25...
Popis
Výrobca: SME
| Model | S12R-PTAA2-C |
| Menovitá otáčková rýchlosť motora | 1500 RPM |
| Počet valcov / usporiadanie | 12 / 60 V |
| Presídlenie | 49,03 l |
| Priemer valca a zdvih | 170 mm × 180 mm |
| Stupňovanie kompresie | 13,5 : 1 |
| Maximálny záložný výkon pri menovitých otáčkach | 1404 kW |
| Regulácia frekvencie, ustálený stav | ±0,25 % |
| Regulátor: typ | Elektrické |
| Nasávanie a chladenie | Turbodúšený, vzduch-vzduch chladič |
Výfukový systém
| Priepustnosť výfukového plynu | 343 m³/min |
| Maximálny tlakový prepon | 600 mm H₂O |
Palivový systém
| Spotreba paliva pri 100 % (menovitej výkonovej kapacity) | 340 l/h |
| Spotreba paliva pri 75 % (menovitej výkonovej kapacity) | |
| Spotreba paliva 50 % (z hlavnej výkonovej kapacity) | |
| Spotreba paliva 110 % (z hlavnej výkonovej kapacity) | 374 l/h |
Systém mazania
| Celková kapacita oleja vrátane filtrov | 180 l |
Vzduchové nasávanie
| Prietok vzduchu do motora | 126 m³/min |
Chladiaci systém
| Objem motora | 125 l |
| Max. teplota vody | 98°C |
| Termostat | 71–85 °C |
| Prietok chladiacej kvapaliny | 1650 l/min |
