Σετ Γεννήτριας Δηζελοκινητήρα SME 1400 kW
Κατασκευαστής: SMEModelS12R-PTAA2-CEλική ταχύτητα κινητήρα1500 RPMΑριθμός κυλίνδρων / Διάταξη12 / 60 VΚυβισμός49,03 LΔιάμετρος και διαδρομή170 mm x 180 mmΛόγος συμπίεσης13,5 : 1Μέγιστη ισχύς αναμονής στην ονομαστική ταχύτητα1404 kWΡύθμιση συχνότητας, σταθερή κατάσταση±0,25...
Περιγραφή
Κατασκευαστής: SME
| Μοντέλο | S12R-PTAA2-C |
| Ονομαστική στροφές κινητήρα | 1500 rpm |
| Κύλινδροι / Διάταξη | 12 / 60 V |
| Κυβισμός | 49,03 L |
| Διάμετρος και δρομέας | 170 mm x 180 mm |
| Αναλογία συμπίεσης | 13,5 : 1 |
| Μέγιστη ισχύς αναμονής σε ονομαστικές στροφές | 1404 kW |
| Ρύθμιση συχνότητας, σταθερή κατάσταση | ±0,25 % |
| Ρυθμιστής: τύπος | Ηλεκτρικά |
| Εισαγωγή και ψύξη | Υπερτροφοδοτούμενος, ψυκτήρας αέρα προς αέρα |
Σύστημα εξάτμισης
| Ροή αερίων εξαγωγής | 343 m³/λεπτό |
| Μέγιστη πίεση εξάτμισης | 600 mm H₂O |
Σύστημα καυσίμου
| Κατανάλωση καυσίμου 100% (της ονομαστικής ισχύος) | 340 L/h |
| Κατανάλωση καυσίμου 75% (της ονομαστικής ισχύος) | |
| Κατανάλωση καυσίμου 50% (της ονομαστικής ισχύος) | |
| Κατανάλωση καυσίμου 110% (της ονομαστικής ισχύος) | 374 L/h |
Σύστημα λαδιού
| Συνολική χωρητικότητα λαδιού με φίλτρα | 180 L |
Εισαγωγή αέρα
| Ροή αέρα του κινητήρα | 126 m³/min |
Σύστημα ψύξης
| Χωρητικότητα μοτώρα | 125 L |
| Μέγιστη θερμοκρασία νερού | 98°C |
| Θερμοστάτης | 71–85 °C |
| Ροή Ψυκτικού | 1650 L/min |
