Zespół prądnicy wysokoprężnej SME, 1400 kW
Producent: SME
Model: S12R-PTAA2-C
Prędkość silnika znamionowa: 1500 obr/min
Liczba cylindrów / układ cylindrów: 12 / V pod kątem 60°
Pojemność skokowa: 49,03 l
Średnica cylindra i skok tłoka: 170 mm × 180 mm
Stopień sprężania: 13,5 : 1
Maks. moc zapasowa przy prędkości znamionowej: 1404 kW
Regulacja częstotliwości w stanie ustalonym: ±0,25…
Opis
Producent: SME
| Model | S12R-PTAA2-C |
| Prędkość silnika nominalna | 1500 obrotów na minutę |
| Liczba cylindrów / Układ | 12 / 60 V |
| Pojemność skokowa | 49,03 l |
| Średnica cylindra i skok tłoka | 170 mm × 180 mm |
| Współczynnik kompresji | 13,5 : 1 |
| Maks. moc zapasowa przy prędkości obrotowej nominalnej | 1404 kW |
| Regulacja częstotliwości, stan ustalony | ±0,25 % |
| Regulator: typ | Elektryczny |
| Dochód i chłodzenie | Turbozadajnik, chłodzenie powietrzem przez powietrze |
Układ wydechowy
| Przepływ spalin | 343 m³/min |
| Maksymalne ciśnienie zwrotne | 600 mm H₂O |
System paliwowy
| Zużycie paliwa przy 100 % (mocy znamionowej) | 340 l/h |
| Zużycie paliwa 75% (mocy znamionowej) | |
| Zużycie paliwa 50% (mocy znamionowej) | |
| Zużycie paliwa 110% (mocy znamionowej) | 374 l/h |
System oleju
| Całkowita pojemność oleju wraz z filtrami | 180 litrów |
Wtrysk powietrza
| Przepływ powietrza przez silnik | 126 m³/min |
System płynu chłodniczego
| Pojemność silnika | 125 l |
| Maks. temperatura wody | 98°c |
| Termostat | 71–85 °C |
| Przepływ chłodziwa | 1650 l/min |
