Dieselová generátorová sada SME, 1400 kW
Výrobce: SMEModel S12R-PTAA2-CEotáčky motoru při jmenovitém výkonu: 1500 ot/minPočet válců / uspořádání: 12 / 60 VObjem válce: 49,03 LPrůměr válce a zdvih: 170 mm × 180 mmKompresní poměr: 13,5 : 1Maximální záložní výkon při jmenovitých otáčkách: 1404 kWFrekvence – regulace v ustáleném stavu: ±0,25...
Popis
Výrobce: SME
| Model | S12R-PTAA2-C |
| Jmenovitá otáčková frekvence motoru | 1500 ot/min |
| Počet válců / uspořádání | 12 / 60 V |
| Objem | 49,03 L |
| Průměr a tah | 170 mm × 180 mm |
| Stupnice stlačení | 13,5 : 1 |
| Maximální záložní výkon při jmenovitých otáčkách | 1404 kW |
| Regulace kmitočtu, ustálený stav | ±0,25 % |
| Regulátor: typ | Elektrické |
| Nasávání a chlazení | Turbodmychadlem, vzduch-vzduch chladič |
Výfukový systém
| Tok výfukových plynů | 343 m³/min |
| Maximální zpětné tlaky | 600 mm H₂O |
Palivový systém
| Spotřeba paliva při 100 % (hlavního výkonu) | 340 l/h |
| Spotřeba paliva při 75 % (hlavního výkonu) | |
| Spotřeba paliva při 50 % (hlavního výkonu) | |
| Spotřeba paliva 110 % (primárního výkonu) | 374 L/h |
Systém mazání
| Celková kapacita oleje včetně filtrů | 180 l |
Vstup vzduchu
| Průtok vzduchu do motoru | 126 m³/min |
Systém chladicího prostředku
| Kapacita motoru | 125 L |
| Maximální teplota chladicí kapaliny | 98°C |
| Termostat | 71–85 °C |
| Tok chladiva | 1650 L/min |
