Set Penjana Diesel SME 1400 kW
Pengilang: SMEModelS12R-PTAA2-CEgelajaan Enjin Dinilai1500 RPMBilangan Silinder / Susunan12 / 60 VIsipadu49.03 LDiameter Silinder dan Langkah170 mm x 180 mmNisbah Mampatan13.5 : 1Kuasa Maksimum Sementara pada Kelajuan Dinilai1404 KWKawalan Frekuensi, Keadaan Mantap±0.25...
Penerangan
Pengilang: SME
| Model | S12R-PTAA2-C |
| Kelajuan Enjin Dinilai | 1500 pusingan/minit |
| Silinder / Susunan | 12 / 60 V |
| Pemindahan | 49.03 L |
| Bore dan stroke | 170 mm x 180 mm |
| Nisbah Penyedutan | 13.5 : 1 |
| Kuasa Maksimum Sedia-Pakai pada Kelajuan Putaran Dinilai | 1404 KW |
| Pengawalatur Frekuensi, Keadaan Mantap | ±0.25 % |
| Pengawal: jenis | Elektrik |
| Hisapan dan Penyejukan | Berturbo, Pendingin Udara ke Udara |
Sistem Ekzos
| Aliran Gas Buang | 343 m³/min |
| Tekanan Belakang Maksimum | 600 mm H₂O |
Sistem bahan api
| Penggunaan Bahan Bakar pada 100% (daripada Kuasa Utama) | 340 L/jam |
| Penggunaan Bahan Bakar pada 75% (daripada Kuasa Utama) | |
| Penggunaan Bahan Bakar pada 50% (daripada Kuasa Utama) | |
| Penggunaan bahan api 110% (daripada Kuasa Utama) | 374 L/j |
Sistem minyak
| Jumlah kapasiti minyak dengan penapis | 180 L |
Penyerapan Udara
| Aliran udara enjin | 126 m³/min |
Sistem Penyejuk
| Kapasiti enjin | 125 L |
| Suhu air maksimum | 98°C |
| Termostat | 71–85°C |
| Aliran Pendingin | 1650 L/min |
