Дизелова генераторна установка SME, 1400 kW
Производител: SMEModelS12R-PTAA2-CEngine speed Rated1500 RPMCylinder / Arrangement12 / 60 VDisplacement49.03 LBore and Stroke170 mm x 180 mmCompression ratio13.5 : 1Max. stand by power at rated RPM1404 KWFrequency regulation, steady state±0.25...
Описание
Производител: SME
| Модел | S12R-PTAA2-C |
| Номинална скорост на двигателя | 1500 об/мин |
| Цилиндър / Подредба | 12 / 60 V |
| Изместване | 49,03 л |
| Бор и ход | 170 мм × 180 мм |
| Коефициент на компресия | 13,5 : 1 |
| Макс. резервна мощност при номинални обороти | 1404 kW |
| Регулиране на честотата, стационарно състояние | ±0,25 % |
| Регулатор: тип | Електрически |
| Аспирация и охлаждане | Турбокомпресор с въздушно-въздушно охлаждане |
Изпускателна система
| Поток на изхвърляните газове | 343 м³/мин |
| Максимално обратно налягане | 600 мм H₂O |
Горивна система
| Разход на гориво при 100 % (от номиналната мощност) | 340 л/ч |
| Разход на гориво при 75 % (от номиналната мощност) | |
| Разход на гориво при 50 % (от номиналната мощност) | |
| Разход на гориво¹¹⁰% (от номиналната мощност) | 374 л/ч |
Система за смазване
| Общ обем на маслото с филтри | 180 Л |
ВОЗДУШЕН ВОД
| Въздушен поток на двигателя | 126 м³/мин |
Система за охлаждащи средства
| Обем на двигателя | 125 л |
| Максимална температура на водата | 98°C |
| Термостат | 71–85 °C |
| Поток на охлаждащата течност | 1650 л/мин |
