SME 1400 kW dieselgeneratorsett
Produsent: SMEModel: S12R-PTAA2-CEngenhastighet (nominell): 1500 omdr./minSylindere / Anordning: 12 / 60 VForløpsvolum: 49,03 LBohring og slaglengde: 170 mm x 180 mmKompressjonsforhold: 13,5 : 1Maks. reservestrømkapasitet ved nominell hastighet: 1404 kWFrekvensregulering, statisk tilstand: ±0,25...
Beskrivelse
Produsent: SME
| Modell | S12R-PTAA2-C |
| Motorturtall ved nominell drift | 1500 rpm |
| Sylinder / Arrangement | 12 / 60 V |
| Slagvolum | 49,03 L |
| Bore og strek | 170 mm × 180 mm |
| Komprimeringsforhold | 13,5 : 1 |
| Maks. reservestrømkapasitet ved nominell turtall | 1404 kW |
| Frekvensregulering, statisk tilstand | ±0,25 % |
| Regulator: type | Elektriske apparater |
| Innsugning og kjøling | Turboladet, luft-til-luft-kjøler |
Utslippssystem
| Utløpsgassstrøm | 343 m³/min |
| Maksimal mottrykk | 600 mm H₂O |
Brenselsystem
| Drivstofforbruk ved 100 % (av primær effekt) | 340 L/t |
| Drivstofforbruk 75 % (av primærytelsen) | |
| Drivstofforbruk 50 % (av primærytelsen) | |
| Drivstofforbruk 110 % (av primærytelsen) | 374 L/t |
Oljesystem
| Total oljekapasitet med filtre | 180 L |
Luftinntak
| Motors luftstrøm | 126 m³/min |
Kjølevæskesystem
| Motor kapasitet | 125 L |
| Maksimal vann temperatur | 98°C |
| Termostat | 71–85 °C |
| Kjølevæskestrøm | 1650 L/min |
