Seti i gjeneratorëve me motor diesel SME, 1400 kW
Prodhuar nga: SMEModeli: S12R-PTAA2-CShpejtësia e motorit (nominale): 1500 RPMNumri i silindrave / Rregullimi: 12 / 60 VVëllimi i motorit: 49,03 LDiametri dhe gjerësia e zhvendosjes: 170 mm x 180 mmRaporti i shtypjes: 13,5 : 1Fuqia maksimale në rezervë në shpejtësinë nominale: 1404 kWRegullimi i frekuencës, gjendja e qëndrueshme: ±0,25...
Përshkrimi
Prodhuesi: SME
| Model | S12R-PTAA2-C |
| Shpejtësia e motorit në gjendje të shënuar | 1500 RPM |
| Cilindri / Rregullimi | 12 / 60 V |
| Shkarkimi | 49,03 L |
| Diametri dhe zhvendosja | 170 mm x 180 mm |
| Raporti i Largimit | 13,5 : 1 |
| Fuqia maksimale në gjendje stand-by në RPM-të e shënuara | 1404 kW |
| Rregullimi i frekuencës, gjendja e qëndrueshme | ±0,25 % |
| Regulatori: lloji | Elektrik |
| Shpiratja dhe ftohja | Me turbo, ftohës ajer-ajer |
Sistemi i shkarkimit
| Largimi i gaseve të erës | 343 m³/min |
| Shtypje Larg Maksimale | 600 mm H₂O |
Sistemi i karburantit
| Konsumi i karburantit në 100 % (i fuqisë kryesore) | 340 L/h |
| Konsumi i karburantit në 75 % (i fuqisë kryesore) | |
| Konsumi i karburantit 50% (i Fuqisë Kryesore) | |
| Konsumi i karburantit 110% (i Fuqisë Kryesore) | 374 L/h |
Sistemi i vajit
| Kapaciteti total i vajit me filtra | 180 L |
Largimi i ajrit
| Rrjedha e ajrit të motorit | 126 m³/min |
Sistemi i ngrohjes
| Kapacitet i Motorit | 125 L |
| Temperatura Maksimale e Ujit | 98°C |
| Smart | 71–85 °C |
| Rryma e Epranimi | 1650 L/min |
