SME 1400 кВт дизель генератор топчогу
Өндүрүүчү: SMEModelS12R-PTAA2-CEngine speed Rated1500 RPMCylinder / Arrangement12 / 60 VDisplacement49.03 LBore and Stroke170 mm x 180 mmCompression ratio13.5 : 1Max. stand by power at rated RPM1404 KWFrequency regulation, steady state±0.25...
Сүрөттөмө
Производитель: SME
| Модель | S12R-PTAA2-C |
| Двигателдин номинал айлануу жылдамдыгы | 1500 м/мин |
| Цилиндр саны / Жайгашуусу | 12 / 60 В |
| Жер которуу | 49,03 л |
| Цилиндрдиң диаметри жана жүрүшү | 170 мм x 180 мм |
| Сызыктуу коэффициенти | 13,5 : 1 |
| Номинал айлануу жылдамдыгында максималдуу резервдеги кубат | 1404 кВт |
| Жыштыкты реттөө, туруктуу абал | ±0.25 % |
| Регулятор: үлгүсү | Электрдик |
| Сорулган жана салкындатылган | Турбо-кошулган, аба-аба салкындаткыч |
Чыгаруу системасы
| Жарма Газдарынын Жылдырмасы | 343 м³/мин |
| Максималдуу Аркалык Басынч | 600 мм H₂O |
Кююн системасы
| Күчтүн негизги кубатынын 100% ичиндеги отундун чыгымы | 340 л/с |
| Күчтүн негизги кубатынын 75% ичиндеги отундун чыгымы | |
| Жанар-тактын чыгымы: Баштапкы кубаттун 50% | |
| Жанар-тактын чыгымы: Баштапкы кубаттун 110% | 374 Л/с |
Май системасы
| Фильтрлер менен бирге жалпы май сыйымдуулугу | 180 л |
Хава Киргизүү
| Двигательдеги аба агымы | 126 м³/мин |
Муздаткыч системасы
| Мотордун капаситети | 125 Л |
| Максималдуу суу температурасы | 98°C |
| Термостат | 71–85°C |
| Суутоктун агышы | 1650 Л/мин |
