Conxunto xerador diésel SME de 1400 kW
Fabricante: SME
Modelo: S12R-PTAA2-C
Velocidade nominal do motor: 1500 r.p.m.
Cilindros / Disposición: 12 / 60 V
Cilindrada: 49,03 L
Diámetro e carrera: 170 mm x 180 mm
Relación de compresión: 13,5 : 1
Potencia máxima en reserva á velocidade nominal: 1404 kW
Regulación da frecuencia, estado estacionario: ±0,25...
Descrición
Fabricante: SME
| Modelo | S12R-PTAA2-C |
| Velocidade do motor nominal | 1500 rpm |
| Cilindro / Disposición | 12 / 60 V |
| Desplacemente | 49,03 L |
| Diámetro e carreira | 170 mm x 180 mm |
| RAZÓN DE COMPRESIÓN | 13,5 : 1 |
| Potencia máxima en reserva ás RPM nominais | 1404 kW |
| Regulación de frecuencia, estado estacionario | ±0,25 % |
| Regulador: tipo | Eléctrico |
| Aspiración e refrigeración | Turbocomprimido, refrigerador aire-aire |
Sistema de escape
| Caudal de gases de escape | 343 m³/min |
| Presión inversa máxima | 600 mm H₂O |
Sistema de Combustible
| Consumo de combustible 100% (da Potencia Primeira) | 340 L/h |
| Consumo de combustible 75% (da Potencia Primeira) | |
| Consumo de combustible 50% (da Potencia Primeira) | |
| Consumo de combustible 110% (da Potencia Primeira) | 374 L/h |
Sistema de aceite
| Capacidade total de aceite con filtros | 180 L |
Ingesta de aire
| Fluxo de aire do motor | 126 m³/min |
Sistema de refrigeración
| Capacidade do motor | 125 L |
| Temperatura máxima da auga | 98 °C |
| Termostato | 71-85 °C |
| Fluxo do líquido refrigerante | 1650 L/min |
